universite2İrlanda’da üniversite eğitimi.

Eğer bir yazını gözden çıkarırsanız, bir dönem veya bütün yıl sürecek olan akademik eğitiminizi İrlanda Yüksek Öğretim Kurumlarında tamamlayabilirsiniz. Kültürel tecrübe, eşsiz ve zenginleştirici eğitimi sistemini garanti eder. İrlanda Yüksek Öğretim Kurumları kredi transfer düzenlemeleriyle Yurtdışı Eğitim Programında geniş ders seçenekleri sunar.

Samimi ve konuksever ülke, İrlanda dünyanın her yerinden gelen ziyaretçileri çok özel bil ilgiyle karşılar. Deniz aşırı ülkelerden her yıl artarak gelen öğrenciler İrlanda’ dan coşkuyla bahsederler. Bazı nedenlerden dolayı İrlanda kültürü ve kökenleri hakkında bilgi edinmek isteyenler ülkeyi ziyaret ediyorlar. Öğrencilere Avrupa siyaseti, ekonomisi ve toplumu hakkında yeni bir boyut kazandırır. İrlanda’ da öğrenci yaşamına dair tüm yorumlar kolay ve rahat olmasından oluşur. Samimi insanlar, ülkenin doğal güzellikleri, canlı sosyal hayatı ve kültürel yaşamıyla İrlanda akademik ve özel hayatta çeşitli imkanlar sunar.

Her İrlanda yükseköğretim kurumu, yurtdışı eğitim ofisleriyle koordineli çalışarak deniz aşırı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerin bir yazını, bir sömestr veya bir akademik yılını İrlanda’ da geçirmesi için sorumludurlar. Herhangi bir yurtdışı eğitim programı farklı bir yaşam tarzı sunmakta ve yeni bir bakış açıcı kazandırmaktadır. Yurtdışı Eğitim programları eşsiz ve zenginleştirilmiş eğitimle birlikte kültürel deneyim fırsatı sunaktadır.

Yaz programında istisnai olarak fakültelerde geniş bilgilerle donatılmış modüller sunar. Programlara kayıt için gerekli olan şart not ortalamasıdır ve tam zamanlı ders yükü içerir. Bu programların çoğu yurtdışı okul ile kredi transferi düzenlemeleri içerir.