liseYurt dışında lise, eğitim ücretlerinin düşük olması ve kalitesinin yüksek olmasından dolayı tercih edilmektedir. Ayrıca dünyanın saygın üniversitelerine kabul edilme olasılığınızın bulunduğunu unutmayınız.

Yurt dışında kültürel değişim projesi veya yaz okullarını tercih eden bir öğrenci alacağı eğitimle birlikte farklı kültürleri de tanıma fırsatına sahip olacaktır. Birbirinden değerli liseleri tercih eden öğrenci ve veliler gelecekleri için büyük ve başarı bir adım atacaklar.

Son yıllarda yurt dışında lise eğitiminin öğrencilere katkıları daha iyi anlaşılmış ve yurt dışında lise eğitimi tercih edilmeye başlanmıştır. Öğrencilerin teorik derslerin yanı sıra uygulama olanağına sahip olması ve öğrenciliklerinde spor gibi faaliyetlerle ilgilenebilmeleri en önemli tercih nedenleridir. Öğrenciler, sadece bir yarıyıl eğitim alabildikleri gibi tüm lise eğitimlerini de yurt dışında alabilirler.

Yurt dışı eğitimde öncelikle velilerin cevaplaması gereken birkaç soru vardır. Bu sorularla öğrencinin yurtdışında okumaya ne kadar uygun olduğunun cevaplarını bulacaksınız. Bunlar;

1. Çocuğunuz yurtdışında yaşamak için ne kadar hazırlıklı?

2. İhtiyaçlarını karşılayabilecek ya da yetkililerden yardım isteyebilecek durumda mı?

3. Yabancı dili kendisini ifade edebilecek kadar var mı?

4. Türkiye’ deki eğitim hayatı dikkat çekecek kadar başarılı mı? Ya da spor alanında çok özel başarıları var mı?

5. Lise eğitimi sonrası üniversite için hedefleriniz var mı?

6. Maddi olanaklarınız çocuğunuzun yurtdışı eğitim ve yaşam masraflarını ödeyebilecek düzeyde mi?

Bu sorulara yanıtınız evet ise kayıt sürecine başlama en doğru karar olacaktır. Yurtdışı Lise eğitiminde uzman kadromuz ile bu konuda hizmet vermekten mutluyuz. Çocuklarınızın geleceği emin ellerde!