Summer School Ireland Adventure Challenge at Northfield Mount Hermon School, July 1, 2008

Yaz okulları ve yaz kampları yoğun etkinliklerle geçen bir dönemdir. Öğrencilere dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra sosyal ilişkilerine de katkı sağlar. Öğrenciler farklı bir kültürü yakından tanıma fırsatına sahip olurlar. Yaz okullarına katılan öğrenciler geriye özgüvenin yanı sıra bilgi ve enerji dolu olarak geri dönerler.


Yaz okullarında ve kamplarında eğlenceli etkinliklerle birlikte yoğun bir şekilde İngilizce dil becerileri ve konuşmaları da gelişir. Yaz okulları veya yaz kampları göl ya da deniz kıyısına konumlanmış ise su sporlarına yönelik eğitimler ağırlıklıdır.

Eğitim kurumları uzman kadroları ile kaliteli eğitim vermektedir. ALS STUDY Yurtdışı Eğitim olarak öğrenci adaylarımıza en uygun eğitimi sağlamak görevimizdir. Yaz okullarında seçenekler çok fazla olduğu için, bu programların detayları da ülkelere göre değişkendir. Yaz okulları hakkında merak ettiğiniz konularda danışmanlarımıza ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Yaz okulu danışmanlarımız size en doğru bilgilendirmeyi yaparak, çocuğunuza ve size, ailenize en uygun gelecek şehir ve okula yönlendirecektir. Öğrenciler grup olarak seyahat edebildiği gibi dilerlerse bireysel olarak da başvurabilirler.

Yaz okulları, yoğun ve yorucu geçen eğitim yılının ardından öğrencilere verilen en güzel ödül olacaktır. Kişisel gelişimlerine sosyal ve kültürel olarak katkılarının yanı sıra yabancı dil bilgi ve becerilerini geliştirebilecek bir tatil olacaktır.

Eğitim süresi 2, 3 veya 4 hafta sürmektedir. Eğitim ve etkinliklerle birlikte kültürel turlar da düzenlenmektedir. Okul tarafından görevlendirilen takım liderleri, öğrencilerin her anına eşlik etmektedir. Takım lideri 21 ila 30 yaş arasındadır. Öğrenciler ile birlikte yurtlarda kalır ve 24 saat boyunca öğrencilere her konuda yardımcı olur.

Öğrenciler küçük bir test doğrultusunda beceri ve ilgilerine yönelik kurslara yerleştirilirler. Konaklama yurt, kamp ve aile yanı konaklama olarak seçeneklere sahiptir.

Active Language Learning

1989 kurulan Active Language Learning, arkadaş canlısı sıcak atmosferiyle yüksek kalitede bir eğitim sunar. Active Language Learning’ de müşteri odaklı ve kişiye özel yaklaşım sunmaktadır. Merkezi, Mellifont, dönemsel iki yapının internetin bulunduğu modern ek binayla birbirine bağlanmasında oluşur. Öğretmenler öğrencilerin ihtiyaçları, amaçları ve ilgilerine odaklıdır. Yıl boyunca ve yaz döneminde, ülke genelinde, yetişkinlere ve çocuklara eğitim sunan birkaç merkezimi bulunmaktadır. Hostel, hotel ve aile yanı konaklama seçenekleridir.

Alpha College of English

Alpha College, 1989’da kuruldu. EAQUALS ve IALC üyesidir. Yetişkinler için yıl boyunca kaliteli dil programları ve çocuklar için yazın Dublin şehrinin yakınlarında ikamet olanağı olan ya da olmayan programlar sunar. Genel İngilizce sınıflarında, başlangıçtan ileri seviyeye kadar bütün seviyelerde ders verilir ve dersler 20, 25 ve 30 saatlik olarak düzenlenir. Genel İş İngilizcesi, Yönetici İngilizce Programı, Sınavlara Hazırlık Sınıfları, Akademik İngilizce, Yurtdışı Öğretmen Programları sunulan programlardandır. Ayrıca çocuklar ve gençler için iki farklı yaz okulu ile hizmet vermektedir.

Atlas Language School

Altas Language School, motive eden ve arkadaş canlısı bir ortamda, uzman bir öğrenme deneyimi yaşatır. Konum olarak, merkeze kısa bir yürüme mesafesindedir. Okul, büyük aydınlık sınıflardan, bilgisayar bölümünden, kütüphaneden, öğrencilerin odalarından ve kafeteryadan oluşur. Yıl boyunca yetişkinlere, profesyonel, genel ve sınavlara hazırlık kursları sunar. Çocuklar; her Temmuz ve Ağustosta Rathmines merkezimizde yaz programı sunulur. Grup ve birebir olarak başlangıçtan ileri seviyeye kadar Genel İngilizce kursları mevcuttur. Öğretmenler, engin tecrübeleriyle İngilizce öğretmektedirler.

Centre of English Studies

1979’da kurulan CES, şehrin merkezinde, bütün mağazalar, restoranlar ve kültür merkezleriyle çevrilidir. 25 sınıf, iki büyük multimedya merkezi, dinleme aktivite (listening) merkezi, kütüphane ve çatı bahçeleri vardır. Bütün öğretmenler, TEFL deneyimiyle yüksek kalitedeki üniversitelerden mezundur. Bireysel ve grup derslerini yıl boyunca düzenlenir ve çocuklar için Uluslararası Junior Yaz Okulu düzenlenir. CES olarak IELTS sınav merkezidir.

DCU Language Services

Dublin City University (DCU) Language Services, DCU kampüsünde İngiliz Dili Öğretme Merkezindedir. Genel İngilizce, Sınavlara Hazırlık Sınıfları, Öğretmen Geliştirme ve Akademik Yıl Programları olarak geniş bir alanda İngilizce kus programları mevcuttur. Bunlara ek olarak Junior Yaz Programı da düzenlemektedir. Öğrenciler, üniversite kütüphanesi, restoran, öğrenci merkezi ve spor merkezini (ücretli) içeren kampüste, mükemmel olanakları bulunan bir fakülteye sahiptir. Ücretsiz wifi ve internet olanağı bulunur. Yıl boyunca aile yanı konaklama olanağı bulur ve yaz aylarında kampüste bulunan yurtlarda konaklama olanağı vardır.

Dublin School of English

1968 yılında kurulan Dublin School of English, Eğitim Bölümü tarafından tanınmakta ve İrlanda’nın başta gelen İngilizce dil okullarından biridir. Yeni modern kampüsü, Dublin merkezinde yer alır. Liffey Nehri’ne bakan okul ünlü Clarence Otel’in yanında bulunur. Yaz aylarında, şehri dışında bulunan okulumuz ve merkezdeki okulumuz, ikisi birden kullanılmaktadır. Listemizde yer alan fiyatımız aktivite programımızda yer alan turlar (giriş ücretleri de dâhil olmak üzere), ders kitapları gibi her şeyi içermektedir.

Emerald Cultural Institute

Emerald Cultural Institute, 25 yıllık tecrübesiyle kaliteli dil eğitimi ve uluslararası öğrencilere profesyonel geliştirme programı sunar. İrlanda Eğitim Bölümü tarafından onaylıdır ve IALC üyesidir. Yoğun ve genel İngilizce, İş ve Uzmanlık İngilizce Programı, Sınavlara Hazırlık, Öğretmen Eğitimi ve Karışık/eLearning Programlarını sunar. Yaz programı olarak uygulanan Junior programı, çoklu aktivite programıdır. AC Milan Kampı, Leinster Rugby Kampı, İngilizce Artı Tenis, At Biniciliği ve Golf programlarını içerir. Aile yanı konaklama, yurt konaklama uygulanır.

Grafton College

Grafton College of Management Sciences, bir dil öğrenmek isteyeceğiniz, diploma ya da derece kazanabileceğiniz, kariyerinizi geliştirebileceğiniz, öğrenmekten keyif alacağınız bir yerdir. Dublin şehir merkezinde olan okul, çeşitli programlar sunmaktadır. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık Programları ve Yaz Okulları eğitimlerini sunulmaktadır. Yüksek kalitede ve tecrübeli öğretmenlerimizle ve küçük ve samimi İngilizce dil bölümümüzle düzenli olarak dilinizi geliştireceğinizi garanti ediyor. Uygun ücreti ve yüksek kalitedeki eğitimi sunmaktadır.

Infinity Business College

Infinity Business College, Dublin’in merkezinde yer alır. Başlıca turistik yerler ve önemli mağazalara kolaylıkla ulaşılan ve eşsiz İrlanda kültürü ve sosyal hayatına yakından tanımaya olanak sağlar. Infinity Business College İngilizce kursu; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Orta Seviye İngilizce, İleri İngilizce ve Sınav Hazırlık kursunu içerir. Kapsamlı kütüphanesi, öğrenci odaları, son teknolojiyle donatılmış bilgisayar odası ve ücretsiz wifi hizmetleri bulunmaktadır. Aile yanı ve üniversite yurt konaklamaları seçenekleri vardır.

iStudy International

iStudy International, 2001 yılından beri dünyanın her tarafından gelen öğrencilere İngilizce dil eğitimi ve High School programı sunar. Öğretmenler ve çalışanlar genç, istekli ve samimidir. Aydınlık, renkli, canlı ve insanı motive eden bir ortamda çalışma imkânı sunan okul, şehir merkezindedir. iStudy International’da öğrencilere yıl boyunca; öğrenci partileri, yetenek yarışmaları, sanat ve el sanatları, fotoğraf yarışmaları, uluslararası yemek sunumları gibi etkinliklerle benzersiz bir öğrenci topluluğu oluşturulmaktadır. Böylece günlük yaşantıda İngilizce dili tecrübesi edinerek mükemmel bir uluslararası atmosfer sunar.

The International School of English

The International School of English’de 1997’den beri Active English olarak öğrencilere, İrlanda insanının samimiyeti ve sıcaklığını hissedebileceğiniz Lucan’da, bir köy ortamında yer almaktadır. Küçük sınıflar oluşan mükemmel bir öğretim veya yüksek Cambridge sınavlarını hazırlanma olanağı sunar. Öğrenciler eğlenceli bir ortamda İngilizce öğrenme olanağına sahiptirler. İş İngilizcesi programıyla kurumsal müşteri tabanında bulunan HP, Intel, IBM ve Glenoyal Hotel kuruluşlarla dikkat çekmektedir. Öğrencilere (Visa, Junior Summer, Business Executive ve Pre-university) alışveriş merkezlerine yakın, otobüs durağına yakın ve kırsal alanda, Lucan’da sıcak bir ailenin yanında konaklama olanağı sunar.

The Irish College of English

Irish College of English, Dublin’deki iki önemli tercih edilen İngilizce dil okulunu yönetir. 1992’de kurulan okul, yüksek kalitedeki dil eğitim programlarında yıllarca edinmiş olduğu tecrübesini sunmaktadır. Yıl boyunca çocuklar ve yetişkinler için özel ve grup derslerinde hizmet vermektedir. Dublin havaalanına yakın olan okulumuzun şehre ulaşımı da kolaydır. Öğrencilere küçük bir yerleşme ortamında, benzersiz bir yaşam deneyimiyle birlikte başkente çok kolay ulaşım olanağı okul tarafından sunulmaktadır. Okula yürüme mesafesinde aile yanı konaklaması bulunmaktadır. Dönüşlerde kaliteli servis olanağı bulunmaktadır.

Kenilworth Language Institute

Kenilworth Language Institute, küçük, samimi atmosferiyle yaşanılası bir okuldur. Dublin merkezine yakın mesafededir. Uluslararası öğrenci toplantıları ve birlikte çalışma çapraz kültür ortamıyla yüksek kalitede İngilizce programları sunarlar. Öğrenciler uluslararası sınavlar için ya da diğer dil becerilerini geliştirmek için çalışma olanağı tanınır. Sınıf ortamının dışında eğlenceli ortamlarda İngilizcenizi geliştirmek için geziler ve etkinlikler düzenlemektedir.

MLI International Schools

MLI International Schools, İrlanda’da junior konutlu yaz programı sunumunda liderdir. Dublin’de beş merkezde ve ülke genelinde sekiz merkezde, çeşitli ülkelerden gelen öğrencilere Junior konutlu yaz programı ve aile yanı konaklamayla geniş bir yelpaze sunar. Cork, Galway, Limerick ve Tralee merkezlerdendir. Bütün öğrencilerimiz için, öğrenmenin yanı sıra spor ve sosyal programlar bir arada en iyi şekilde sunulmaktadır. Geziler, MLI kurslarında önemli yer tutar ve İrlanda ‘da ilgi uyandıran tarihi ve kültürel yerlere gezi imkânı sunar.

Swan Training Institute

1988 yılında kurulan Swan Training Institute, kaliteli İngilizce eğitimi sunmak hedeflemektedir. Okul, Dublin’de en iyi mağazaların, restoranların ve merak uyandıran turistik merkezlerle çevrilidir. Staj, Çalışma Tecrübesi, Avrupa projelerinden dil bilimi kursu ve uzmanlaştığı sınav yerleştirmeleri ile geniş bir alan sunmaktadır. Tüm dünyada tanına ve ilgi gören Mini-stay programıyla Genel İngilizce ve kültürel programları bir arada sunmaktadır.

Clare Language Centre

Ortaçağ özgü şirin bir kent olan Ennis’de bulunan Clare Language Centre, tüm yıl boyunca yetişkinler için grup ya da özel ders olarak İngilizce kursu sunmaktadır. Sınıflarda en fazla 8 öğrenci bulunur ve grup ya da özel derslerde ödedikleri paranın karşılığını fazlasıyla alırlar. IELTS ve Cambridge Sınavları için olan Sınav Kursu yılda üç defa açılmaktadır. Temmuz ayında, gençler için spor aktiviteleri ve etkinliklerden oluşan İngilizce kurs düzenlenmektedir. Ağustos ayında, anne-babalar ve 5 ile 15 yaş aralığındaki çocuklarına yönelik olan Aile Programı düzenlenmektedir.

Atlantic School of English and Active Leisure

Atlantic S.E.A.L, büyüleyici Batı Cork’da, Antik Okyanusu kıyısında bulunan Schull köy limanının yakınına konumlanmıştır. Yıl boyunca merkezde yetişkinler için; uzmanlığı olan Genel/Yönetici & Uzman İş İngilizcesi birebir ve mikro grup adını verdiği ve ortalama 4 kişiden oluşan sınıflara ders vermektedir. Kır yerleşmesinde programınızın boş zamanlarında heyecanlı ve ilham verici aktivitelere katılabilirsiniz. Junior Programlarımız özel düzenleme ile Paskalya ve Yaz tatili boyunca yapılmaktadır. Aile Programları, size özel bir tatil zamanıdır. Şimdi 3 ile 8 yaş arası çocuklarınız için bile eğlenceli yaz kampı bulunmaktadır. Uzmanlığı olan birinci sınıf İngilizce ve Yelkenli Programı ve İngilizce Öğretmeni Eğitme Merkezi (English Teacher Training Centre)programları da bulunmaktadır.

Cork English College

Cork English College, uzman kadrosuyla küçük sınıflar olarak hizmet veren 35 yıllık bir aile işletmesidir. Yetişkinler ve gençler için iki ana merkezi ile hizmet vermektedir. CEC sınav merkezi olarak da hizmet vermektedir. Kaliteli dil eğitiminin yanı sıra çeşitli eğlenceli programlarıyla da dikkat çekmektedir. Golf, binicilik ve yelkenli gibi etkinliklerle dil eğitimini birleştirmiş olduğu programları ile 10 ila 17 yaş arasındaki öğrencilere de hizmet vermektedir. Okul, yabancılara için mükemmel dil eğitimi gerçekleştirmektedir.

Donegal Language School

1989’da kurulan Donegal Language School, İrlanda’nın batı kıyısında kaliteli İngilizce sunmasıyla ünlenmiştir. Junior ve yetişkin kursları Genel İngilizce, Sınavlara Hazırlık, İngilizce ve Sörf, At Biniciliği ve İngilizce, Doğa Yürüyüşü ve İngilizce ve Çoklu Aktivite programları gibi geniş bir yelpaze sunmaktadır. Bütün öğrenciler sıcak ve samimi bir ortam sunan aile işletmesidir. MEI, ACELS ve yabancılara için İngilizce dil eğitiminde the Department of Skills tarafından onaylıdır.

The Asana School of English

Asana, İrlanda’nın güney batısında, Cahersiveen’de yer alan bir aile işletmesidir. Asana’da en iyi şekilde öğretmek için bütün eğitim yöntemleri kullanılmaktadır ve kendilerini ifade etmeleri yoluyla gelişme göstermektedirler. Dil ve kültür; müzik, dans, tarih, edebiyat ve tiyatro yoluyla birbirine benzemektedir. Cahersiveen, muhteşem dağları, sahili ve doğa manzarasıyla, ünlüdür ve bot gezisi programımızla, macera yürüyüşü ve arkeolojik keşifte en iyisidir. Kurs müdürümüz Adi ve Colm, ziyaretiniz boyunca tüm personelin sizi memnun edeceğini garanti eder.

University of Limerick Language Centre

The Language Centre, genç, canlı ve uluslararası odaklı bir üniversitedir. İrlanda’nın en uzun nehir kıyısında yer alan Limerick şehrinin dışında, 133 hektarlık bir park alanına konumlanmıştır. Cambridge Sınav Merkezi olan ofisiyle profesyonel ve samimi bir ortam sunuyor. Uzman öğretmenleri, son teknolojiyle donatılmış okul, zengin dinlenme ve eğlence imkânlarıyla birinci sınıf spor etkinlikleri sunmaktadır. Aile yanı ve kampüste öğrenci köyü konaklama imkânları bulunmaktadır. Shannon Uluslararası Havalimanına kolay ulaşım olanağı vardır.

Waterford English Language Centres

Waterford English Language Centres, Waterford şehrinde yer alan öğrenci odaklı bir aile işletmesidir. Yıl boyunca çocuk/genç ve yetişkinler için genel ve akademik kurs seçenekleri bulunmaktadır. Junior Summer School, birinci sınıf imkanlar ve rakipsiz sosyal programlar sunmaktadır. Sınavlara hazırlık sınıfları ve Ortaokul/Lise Akademik programları da vermektedir. WELC olarak; İngilizce öğretme tecrübesi, İrlanda misafirperverliği ve sıcak güney batı kültür değerlerimizle sunmaktadır.

ATC Language & Travel

ATC, Dublin’in güneyinde bulunan Bray’da, deniz kıyısında yer alır. Yetişkinler ve gençler için yıl boyunca 20 modern sınıfıyla eğitim sunmaktadır. Bunlara ek olarak bir öğrenci kütüphanesi, dinleme odası, öğrenci merkezi ve bilgisayar odası bulunmaktadır. Aile yanı konaklama, ATC’ye ait apart konaklama ve yürüme mesafesinde özel yurt konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Ülke genelinde 11 merkezde, İrlanda’da bulunan Junior yaz konaklama programları içinde en kapsamlı programlardan birini de sunmaktadır. Büyüleyici ve samimi bir ortamda İngilizce bilginizi geliştirmeye yardımcı olmaktır.

PACE Language Institute

1990 yılında kurulan PACE, özel nitelikli organizasyonu ICAL üyesidir. Dublin’e yakın olan ve doğa manzarasıyla ünlü Bray şehrindedir. Yıl boyunca yetişkinler ve sınavlara hazırlık kursları sunmaktadır. Bray’da yer alan ve yaz döneminde hizmet eden Junior merkezi de bulunmaktadır. Yıl boyunca genellikle geziler ve etkinliklerle birleştirilmiş junior programı da sunmaktadır. Takip eden akademik başarılarıyla PACE’de en kaliteli akademik çalışanlar, öğretim kaynakları ve öğrenciler için hizmetiyle öğretim ortamı sağlamaya gayret etmektedir. PACE olarak farklı konaklama seçenekleri ve rugby, tiyatro, at biniciliği ve golf gibi pek çok dil etkinliği sunmaktadır.