İrlanda, dünyanın en evrensel ülkelerinden biridir. Eczacılık, tıbbi cihazlar, finansal hizmetler, bilgi iletişim teknolojisi ve internet alanlarında dünyanın önde gelen şirketlerinden birçoğuna ev sahipliği yapan ülkede ileri teknolojiye ve iş hacmine sahiptir. İrlanda, BRIC (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) ülkelerinden daha fazla Amerika yatırımlarına sahip bir ülkedir. Küçük ancak küresel bir ülkedir. Dünya çapında 80 milyondan fazla insan kendisini İrlanda kökenli olarak kabul etmektedir. Riverdance, U2 gibi dünyaca tanınmış müzisyenler, Nobel ödüllü edebiyatçılar İrlanda kültürünün evrensel olgularıdır. İrlanda’ da bilime yapılan yatırımlar ekonomiye dönüşmektedir. Araştırma ve geliştirmede küresel bir oyuncu konumundadır. Ayrıca uluslararası gelişimde derin ve uzun sürelidir. İrlanda, dünya çapında açlık ve yoksullukla mücadele etmektedir.

Küresel bir bakış açısıyla bireysel değerleri göz önünde bulundurmaktadır. İrlanda’ nın yükseköğretim sistemi ile mezun olan öğrenciler Avrupa’ nın en saygın kuruluşlarında çalışmaktadır. İrlanda Hükümeti, yetenekli uluslararası öğrencilere İrlanda’ da eğitim ve kariyer fırsatı sunmaktadır.

İrlanda Hükümeti Uluslararası Burslar, kendi alanında fark yaratmak isteyen, konusunda geleceğin liderleri arasında olma olasılığına sahip kişiler hedef alınarak verilmektedir. Program, İrlanda yükseköğretim kurumlarında eğitim alan ve bir yıllık eğitim almış yetenekli uluslararası öğrencileri kapsamaktadır.

Program İrlanda’ nın yükseköğretim kurumları tarafından yönetilmektedir.

· NUI Galway İrlanda Hükümet Bursu 2013

· DCU İrlanda Hükümet Bursu 2013